2.5. A csillagászok nem merik bevallani

Az ember azt gondolná, hogy a tudomány világában egyedüli ellenfél a megismerés tárgyát képező ismeretlen világ. Nagy meglepetésemre és fájdalmamra kiderült, hogy ez nem így van, hanem a tudományos életben is olyan nemtelen küzdelem folyik, mint a politikában. Három bizonyítékot is be tudok mutatni az állítás igazolására:

Első bizonyíték:
Kb. itt tartottam az írásban, mikor megnéztem Kiss László csillagász Mekkora a Világegyetem? c YouTube műsorát, melyben Vinkó József csillagásszal beszélgetnek a témáról. Ebből kiderült számomra, hogy a felfúvódó gömbről – mint alternatív ábrázolási formáról – már tudnak, de nem értettem, hogy akkor miért a semmitmondó tölcsérekkel ábrázolják a felfúvódó Világegyetemet? – Tudniillik az előadásban ilyen ábrák szerepeltek. Ennek oka csak később lett világos előttem, mikor 1:13:05-nél nagyon érdekes dolog hangzik el, a Világegyetem középpontjával kapcsolatban:

Vinkó József: „Úgy is fel lehet ezt fogni, hogy lényegében a 4. dimenzióba tágul bele, van egy 4. dimenzió, amit mi nem érzékelünk, de lényegében ez a tágulás ez abban történik. Ezt így is föl lehet fogni…” – és egy nagyot sóhajt, mint aki megkönnyebbül, hogy végre kimondott valamit, amit egyébként nem lenne szabad.

Kiss László: „Hmmm…. veszélyes megfogalmazások…”

Vinkó: „Igen, igen, …. nem is akarom én ezt nagyon túltolni …” – és gyorsan témát váltanak.

Vagyis úgy tűnik, hogy a fizikusok a számításokból már látják a Világegyetem általam leírt alakját, de az elmélet a tudományos közéletben talán még a „tiltott” kategóriába tartozik, ezért „veszélyes” dolog ezt hangoztatni.

Természetesen azonnal levelet írtam a két szereplőnek, hogy nem kell félni a 4. dimenziótól, hiszen az valójában létezik, és nem más, mint az idődimenzió. Nagy csalódásomra a megkeresésem – a többi próbálkozáshoz hasonlóan (pl. MTA) – válasz nélkül maradt.

Második bizonyíték:
A második meglepetés akkor ért, amikor egy nagyon érdekes anyagot találtam †Dr. Nagy Sándor neves csillagásztól az Interneten. Ebben a 2003-ban készült, a tudományos munkában ugyanerről a 4. dimenzióban felfúvódó gömbről beszél, amiről az írásomban említett fizikusok. Tehát a tudósok legalább 20 éve tudnak már a 4. dimenzióban felfúvódó modellről, viszont – amint hallottuk –, róla beszélni „veszélyes dolog”. Azt viszont nem tudják, hogy a 4. dimenzió, amelyben a felfúvódás történik, valójában az idődimenzió. Ennek felismerésére, és a felfúvódás sebességére a Minkowski-tér általam ismertetett korrigálása vezetett el.

Harmadik bizonyíték:
A következő bizonyítékot Lőrincz Henrik csillagász, a Természet Világa 2019. júniusi számában megjelent „Értjük-e a táguló Univerzumot? – Még látom, de már el nem érhetem” című cikkével szolgáltatja, amikor ugyanígy mutatja be az Univerzum középpontját:

„Először is, noha minden távoli galaxis egyre távolabb kerül tőlünk, sem a Föld, sem pedig a világűr egyetlen más pontja sincs az Univerzum középpontjában. A kozmológiai elv kizárja a kitüntetett középpont létezését, mint ahogy egy felfújódó lufi kétdimenziós felszínének sincsen középpontja (ebben az analógiában is fontos, hogy csak a számunkra lényeges részletre koncentráljunk, vagyis csak a lufi felülete analóg a mi világunkkal, a lufi belseje – és ezzel középpontja – nem tartozik a modellhez).  

2. ábra. Egy táguló kétdimenziós gömbfelszínen nem található tágulási centrum. Bármely felszíni megfigyelő saját magát érezheti középpontnak. Egy ilyen zárt Univerzum véges, de határ nélküli.”

Vagyis a csillagászok tudják, hogy az Univerzumunk a 4. dimenzióban lévő gömb felszínén növekszik, de valamilyen rejtélyes erő miatt ezt nem merik bevallani. A szerző még fel is hívja az olvasó figyelmét, hogy a lufi belseje nem tartozik a modellhez. – Már hogyne tartozna! Akkor miért rajzolta le? – Természetesen azért, a mérésekből ez a modell következik, vagyis az Univerzum geometriája csak így értelmezhető.

Természetesen nincs semmiféle kozmológiai elv, ami kizárná a kitüntetett középpont létezését, sokkal inkább a tudományos közélet urai, akik nem engedik, hogy ez a tudományos igazság kiderüljön.

Ennek a honlapnak egyik kiemelt célja, hogy az igazságról fellebbentse a tudományos közélet sötét szereplői által rajta tartott fátylat.